Tauron Dystrybucja naliczył kary Comarchowi i m.in. spółce Apatora

opublikowano: 25-10-2017, 07:50
aktualizacja: 25-10-2017, 07:54

Tauron Dystrybucja przesłał notę obciążeniową i zażądał od konsorcjum z udziałem Comarchu, Apatora Rector, Tukaj Mapping CE i Eurosystem solidarnej zapłaty kar umownych za zwłokę w wykonaniu i wdrożeniu Systemu Zarządzania Majątkiem Sieciowym.

Sprawa dotyczy umowy z 2012 r. 

Comarch poinformował, że zgodnie z regulacjami wewnątrz konsorcjum, każdy z członków konsorcjum odpowiada za prawidłowe wykonywanie swojego zakresu zadań i obowiązków, ponosząc adekwatną do tego zakresu odpowiedzialność z tytułu kar umownych.

Na kwotę kary umownej składa się 22,1 mln zł naliczona za zwłokę w wykonaniu paszportyzacji, za której wykonanie byli odpowiedzialni poszczególni członkowie Konsorcjum w zakresie ich obowiązków wynikających z Umowy, 2,47 mln zł za zwłokę w wykonaniu Etapu 2 Umowy, za którego wykonanie jest odpowiedzialny Apator Rector sp. z o.o. oraz 5,6 mln zł  za zwłokę w wykonaniu Etapu 3 Umowy, za którego wykonanie jest również odpowiedzialny Apator Rector.

"W ocenie Comarch S.A. za całkowicie niezasadną zarówno co do podstawy, jak też wysokości uznać należy karę umowną w kwocie 22 149 507,94 zł, która została naliczona za zwłokę w wykonaniu paszportyzacji, w szczególności z uwagi na brak podstawy kontraktowej do jej naliczenia. Za niezasadne uznać należy również pozostałe kary umowne, w szczególności z uwagi na nieuwzględnienie przez Tauron okoliczności mających wpływ na terminowość realizacji Umowy, a leżących po stronie Tauron" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu