Tauron grozi unieważnieniem przetargu na Jaworzno

PAP
opublikowano: 02-09-2013, 12:42

Tauron unieważni przetarg na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno, jeśli nie otrzyma od konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa gwarancji do 30 września, poinformował prezes Tauronu Dariusz Lubera.

"Jak dotąd nie dostaliśmy gwarancji od konsorcjum; nie będziemy czekać w nieskończoność, najpóźniej do 30 września. Jeśli do tego czasu nie otrzymamy gwarancji, to przetarg zostanie unieważniony i ogłosimy kolejny" - powiedział dziennikarzom Lubera podczas kongresu w Tarnowie.

Tauron poinformował 30 lipca o przedłużeniu terminu podpisania umowy ws. bloku w Jaworznie z konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa do 30 września.

W przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto. Ważność oferty zwycięskiego konsorcjum upływała pierwotnie z końcem lipca. Do tego czasu spółki powinny przedstawić gwarancje bankowe, a jeszcze tego nie zrobiły.

Pytany o to, czy istnieje możliwość, żeby spółka całkowicie odrzuciła projekt w Jaworznie, odpowiedział: "Nie ma przesłanek, w oparciu o które moglibyśmy podjąć decyzję o zarzuceniu projektu".

Lubera poinformował, że w ciągu najbliższych kilku tygodniu może zostać podjęta decyzja dotycząca budowy wspólnie z KGHM bloku w Elektrowni Blachownia i dodał, że projekt zmierza w kierunku zawieszenia.

Zobacz więcej

Dariusz Lubera, fot. Marek Wiśniewski

W reakcji na powyższe informacje, cena akcji Mostostalu Warszawa spada na warszawskiej giełdzie. Przecena około godziny 15-tej sięgała powyżej 5-proc. Z kolei niewielkimi wzrostami mogą cieszyć się udziałowcy Tauronu (około 0,5 proc.) i Rafako (ok. 0,22 proc.)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Tauron grozi unieważnieniem przetargu na Jaworzno