Tauron podpisał z bankami umowę ws. emisji obligacji na 1,3 mld zł

DI, PAP
opublikowano: 16-12-2010, 19:05

Tauron podpisał z sześcioma bankami umowę dotyczącą programu emisji obligacji na kwotę 1,3 mld zł. Głównym celem programu emisji obligacji jest pozyskanie finansowania na spłatę zobowiązań spółek z  grupy Tauron - poinformował Tauron w komunikacie.

Tauron poinformował, że podpisał umowę z bankami: Bankiem Handlowym w Warszawie, ING Bankiem Śląskim, Bankiem Polska Kasa Opieki, BRE Bankiem, Powszechną Kasą Oszczędności Bankiem Polskim oraz Nordea Bank Polska. Umowa będzie obowiązywała przez pięć lat.

"Głównym celem programu emisji obligacji jest pozyskanie finansowania na spłatę zobowiązań spółek z grupy Tauron, których warunki są mniej korzystne niż warunki uzyskane przez spółkę w niniejszym procesie oraz jednoczesne obniżenie poziomu długu strukturalnie podporządkowanego w ramach grupy" - napisano w komunikacie.

"Dodatkowym celem jest pozyskanie środków na finansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych spółki" - dodano.

Na początku listopada Tauron informował, że na przełomie listopada i grudnia planuje podpisać z bankami umowę o emisji obligacji o wartości 1,3 mld zł. Spółka informowała, że 900 mln zł z tej kwoty chce wyemitować do końca roku i będzie to refinansowanie dotychczasowego zadłużenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane