TAURON współpracuje z samorządami przy wymianie ogrzewania na ekologiczne

  • Materiał partnera
opublikowano: 19-03-2018, 11:35
aktualizacja: 19-03-2018, 11:44

Od lat dużo mówi się o palącym problemie, jakim jest potrzeba wymiany ogrzewania na ekologiczne. TAURON nie tylko o tym mówi, ale przede wszystkim oferuje kompleksowe rozwiązania, które służą poprawie stanu powietrza. Działania te realizowane są w ramach programu „Oddychaj powietrzem”, w którym ważną rolę odgrywa współpraca TAURONA z samorządowcami z południowej Polski.

Po pierwsze, edukacja

W walce o czyste powietrze bardzo ważna jest edukacja. Istotne jest jednak nie tylko uświadamianie, jak szkodliwe są skutki smogu dla naszego zdrowia. Duże znaczenie ma również pomoc w poszukiwaniu odpowiedzi na trudne pytania natury technicznej, formalnej i finansowej, które towarzyszą każdej osobie decydującej się na wymianę ogrzewania.

Sprawdzonym przez TAURON sposobem zachęcania do wymiany ogrzewania na ekologiczne jest organizowanie pikników. TAURON urządził je w 15 miejscowościach, w planach jest kolejnych 40 lokalnych imprez o charakterze ekologicznym. Tego typu wydarzenia przeznaczone są dla całych rodzin. Dorośli mogą uzyskać bezpłatne porady na temat różnych sposobów ogrzewania pomieszczeń oraz kosztów inwestycji. Udostępniane są również tablety z programem umożliwiającym wyliczenie kosztów eksploatacji poszczególnych systemów grzewczych. Dzieci uczestniczą w grach i zabawach edukacyjnych.

Istotnym elementem kampanii edukacyjnej jest również portal internetowy Oddychajpowietrzem.pl stanowiący kompleksową platformę wiedzy na temat skutków i metod walki ze smogiem.

Po drugie, oferta dopasowana do potrzeb i dostępnych mediów energetycznych

Rozwiązania oferowane przez TAURON są praktyczne, sprawdzone i pozwalają na dobranie takiego systemu grzewczego, który dopasowany jest do potrzeb i możliwości finansowych klienta oraz mediów energetycznych dostępnych na terenie danej gminy.

Tym, którzy chcą korzystać z elektrycznych urządzeń grzewczych, TAURON poleca piece akumulacyjne oraz pompy ciepła. Piece akumulacyjne sprawdzają się zarówno w ogrzewaniu mieszkań, jak i domów. Można je zamontować przy stosunkowo niskich kosztach inwestycji w instalację. Pompy ciepła sprawdzają się w budynkach jednorodzinnych. Koszt inwestycji przy tego typu ogrzewaniu nie jest mały, jednak pompa ciepła należy do najtańszych form ogrzewania zapewniając bardzo niskie koszty eksploatacji.

Komfortowym rozwiązaniem jest również korzystanie z ciepła sieciowego. Dostawcą tego typu ogrzewania jest TAURON Ciepło. Spółka, która działa na terenie województwa śląskiego, ciągle rozbudowuje sieć ciepłowniczą, a więc warto sprawdzić, czy w okolicy, w której mieszkamy, jest dostęp do tego rodzaju ogrzewania.

TAURON oferuje również kotły gazowe. Szeroka gama urządzeń umożliwia wybranie ogrzewania dopasowanego do potrzeb, wielkości ogrzewanego budynku oraz zasobności portfela. Ponadto w ofercie TAURONA znajdują się wysokowydajne kotły na ekogroszek z automatycznym podajnikiem. TAURON poleca kotły 5. klasy, które charakteryzują się wysoką sprawnością spalania. To rozwiązanie dla tych, którzy zwracają uwagę przede wszystkim na to, by tanio ogrzać dom zapewniając sobie przy tym ciepłą wodę.

Po trzecie, wsparcie w gromadzeniu funduszy

Znalezienie środków na wymianę ogrzewania jest dla wielu osób trudną do pokonania barierą finansową. Z tego powodu TAURON we współpracy z władzami samorządowymi pomaga klientom zgromadzić odpowiednie fundusze.

Podczas współpracy z Gminą Miejską Kraków TAURON gwarantował tańsze ceny gazu, bezpłatne doradztwo i darmowy serwis domowej instalacji gazowej, a Urząd Miasta zapewniał zwrot do 100 procent kosztów poniesionej inwestycji.

Podobnie jest w projekcie realizowanym przez TAURON Ciepło w ośmiu miastach aglomeracji śląsko-dąbrowskiej. Tutaj działania koncentrują się na rozbudowie sieci ciepłowniczej na tych terenach, gdzie zanieczyszczenie powietrza znacznie przekracza normy. Mieszkańcy miast objętych projektem mogą uzyskać dofinansowanie na przyłączenia do sieci ciepłowniczej ze środków budżetu samorządowego.

Ponadto, klienci TAURONA mają możliwość skorzystania z preferencyjnego kredytu O proc. na zakup elektrycznych urządzeń grzewczych, kotła gazowego lub na ekogroszek. Kredyt - oferowany przez bank, z którym współpracuje TAURON - jest łatwo dostępny. Można go uzyskać bez konieczności wniesienia wkładu własnego i nie trzeba iść do oddziału banku. Wystarczy kontakt poprzez stronę www.tauron.pl/ogrzewanie oraz wizyta w punkcie firmy partnerskiej TAURONA. Dla klienta jest to kredyt bez prowizji, odsetek i żadnych dodatkowych opłat. RRSO wynosi O proc. Koszty kredytu pokrywa TAURON, a klient oddaje do banku tyle, ile rzeczywiście pożyczy. TAURON pomaga również w uzyskaniu dofinansowania na wymianę pieca ze środków gminy, programów operacyjnych czy WFOŚiGW.

Tych, którzy przechodzą na ekologiczne systemy grzewcze, TAURON wspiera też w formie bonusów wpłacanych na rachunek za energię elektryczną w ramach programu klienckiego „Zwrot za prąd”. Wysokość bonusu zależy od rodzaju zakupionego urządzenia.

Po czwarte, współpraca przy projektach badawczych

TAURON realizuje również z jednostkami samorządu terytorialnego projekty badawczo-rozwojowe. Przykładem jest współpraca ze Starostwem Powiatu Tatrzańskiego przy realizacji projektu rozwojowo-badawczyego EKO-TATRY, który wpisuje się w inicjatywy Grupy TAURON służące ograniczaniu niskiej emisji. W ramach jego realizacji TAURON montuje i testuje nowoczesne systemy ogrzewania elektrycznego w domach jednorodzinnych położonych na Podhalu.

Projekt EKO-TATRY ma na celu praktyczne sprawdzenie, w rzeczywistych warunkach, dostępnych technologii ogrzewania elektrycznego w aspekcie technicznym, ekonomicznym i ekologicznym. Zbadane zostaną również opinie i poziom satysfakcji klientów.

Po piąte, oferta atrakcyjnych cen prądu, gazu i ekogroszku od TAURONA

Klienci TAURONA mogą korzystać z atrakcyjnych cen prądu, gazu i ekogroszku. Osobom, które korzystają z elektrycznych systemów grzewczych, TAURON oferuje różne warianty rozliczeń. Klienci mogą wybrać zarówno taryfy dwustrefowe, trójstrefowe, jak i taryfę antysmogową. Decyzja o tym, które z tych rozwiązań wybrać, należy do klienta, a doradcy TAURONA pomagają w wyborze sposobu rozliczeń dopasowanego do potrzeb konkretnego klienta.

Równie atrakcyjna jest oferta zakupu paliwa gazowego do celów grzewczych. TAURON gwarantuje stałą cena gazu - o 5 proc. niższą od taryfy największego sprzedawcy gazu w Polsce.

Osobom, które korzystają z kotłów na ekogroszek, TAURON oferuje zakup paliwa w atrakcyjnych cenach oraz jego dostawę. TAURON Ekogroszek można zamówić poprzez stronę www.tauron.pl/ekogroszek

Szczegółowe informacje na temat wymiany ogrzewania z TAURONEM znaleźć można na stronie www.oddychajpowietrzem.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu