Tauron zdecydował o zamknięciu projektu bloku parowo-gazowego w Katowicach

ISBnews
opublikowano: 11-12-2013, 17:34

Tauron Polska Energia zdecydował o zamknięciu projektu "Budowa bloku parowo-gazowego o mocy elektrycznej brutto około 135 MW w Tauron Ciepło Zakład Wytwarzania Katowice", podała spółka.

Na początku października Tauron Ciepło unieważnił przetarg na budowę bloku parowo-gazowego o mocy ok. 135 MW w Tauron Ciepło Zakład Wytwarzania Katowice ze względu na to, że wszyscy trzeci oferenci proponowali ceny przekraczające budżet spółki. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie projektu kwotę w wysokości 659,28 mln zł brutto. W terminie składania ofert zostały złożone trzy ważne oferty, z których najniższa miała wartość 790,29 mln zł brutto.

Przyczyną unieważnienia postępowania był fakt, że ceny zamieszczone w złożonych ofertach znacząco przekraczały zaplanowany przez zamawiającego budżet projektu.

W związku z powyższym, Grupa Tauron zamierzała podjąć działania mające na celu rezygnację z realizacji projektu. W jego ramach miał powstać blok parowo-gazowy BGP-135 z dwiema turbinami gazowymi i jedną turbiną parową wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Inwestycja miała być zakończona w 2015 r.

Grupa Tauron jest drugim co do wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce, a także największym dystrybutorem i największym sprzedawcą energii elektrycznej. W 2012 r. spółka wytworzyła 19,11 TWh energii elektrycznej, a sprzedała - 44,74 TWh.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Tauron zdecydował o zamknięciu projektu bloku parowo-gazowego w Katowicach