Tchórzewski: nie ma powiązania między Baltic Pipe i offshore

  • PAP
opublikowano: 10-09-2018, 16:07

Ze strony Danii nie ma warunku: morskie farmy wiatrowe na polskim Bałtyku w zamian za zgodę na gazociąg Baltic Pipe - zapewnił w poniedziałek w Kopenhadze minister energii Krzysztof Tchórzewski.

"Nie ma takiego warunku, by duńska zgoda na Baltic Pipe była uzależniona od ich wejścia na polski Bałtyk z projektami offshore" - powiedział minister.

„W Europie jest przyjęty system aukcyjny i my nie mamy możliwości, by komukolwiek cokolwiek obiecać” - podkreślił Tchórzewski. Ale zadeklarował jednocześnie, że w Polsce zostaną stworzone dobre warunki do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

Jak mówił – z jego rozmów z duńskimi przedsiębiorcami, którzy uczestniczyli w polsko–duńskiej konferencji energetycznej w Kopenhadze, wynika, że są oni „niezwykle zainteresowani” dostawą urządzeń do kogeneracji (jednoczesna produkcja ciepła i energii elektrycznej). To interesuje ich bardziej niż offshore – ujawnił Tchórzewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu