Tchórzewski: początek budowy gazociągu GIPL w 2019 roku

  • PAP
opublikowano: 09-03-2018, 12:35
aktualizacja: 09-03-2018, 12:39

Budowa gazociągu GIPL łączącego Polskę i Litwę ma się rozpocząć w 2019 roku – poinformował w piątek goszczący w Wilnie polski minister energii Krzysztof Tchórzewski.

„Dobiegają końca prace przygotowawcze i w przyszłym roku mogą się rozpocząć prace budowlane” - powiedział minister Krzysztof Tchórzewski po spotkaniu z litewskim ministrem energetyki Żygimantasem Vaicziunasem.

Tchórzewski informując, że „prace inwestycyjne są realizowane zgodnie z planem”, zaznaczył, że „ta inwestycja zapewni państwom bałtyckim pełne bezpieczeństwo energetyczne”.

Polski minister wskazał też, że zgodnie z planem realizowany jest projekt gazowego połączenia Baltic Pipe pomiędzy Polską a Danią.

„Polska jest coraz bliżej absolutnej suwerenności gazowej i będziemy mogli podzielić się z Litwą swym doświadczeniem w tej dziedzinie, i nie tylko w tej” - powiedział Tchórzewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu