Fundusze hedgingowe oczekują ostrej licytacji o Sky

opublikowano: 27-02-2018, 13:42
aktualizacja: 27-02-2018, 13:45

Dwa fundusze hedgingowe, które krytykowały ofertę przejęcia brytyjskiej telewizji Sky przez Twenty-First Century Fox spodziewają się kolejnych przebić ceny po tym jak wyższą kontrofertę złożył Comcast, donosi Reuters.

Comcast zaoferował we wtorek 12,50 GBP za każdą akcję Sky przebijając ofertę Twenty-First Century Fox o 16 proc. Sytuację komplikuje to, że w grudniu ubiegłego roku Walt Disney ogłosił przejęcie aktywów Fox, w tym 39 proc. należących do koncernu Ruperta Murdocha akcji Sky.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Crispin Odey, menedżer funduszu hedgingowego, który uważał ofertę Fox za zbyt niska, spodziewa się kolejnej oferty przejęcia Sky, przebijającej propozycję Comcast. Jego zdaniem możliwe jest, że Disney złoży ofertę kupna Sky bez patrzenia na Fox.

- Kiedy zaczyna się aukcja nie chodzi już o realną wartość, ale o to ile ona wynosi według ciebie – powiedział.  

Fundusz hedgingowy Polygon, również uznający ofertę Fox za zbyt niską, ocenia, że Sky może zostać sprzedany za ponad 15 GBP za akcję.

- Zarówno Comcast jak i Disney mają mocne strategiczne powody, aby posiadać Sky i mamy nadzieję, że będzie to skutkowało jeszcze lepszą ofertą dla akcjonariuszy – głosi komunikat.

Akcje Sky zdrożały o ponad 20 proc. do 13,30 GBP we wtorek po ogłoszeniu oferty Comcast.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Fundusze hedgingowe oczekują ostrej licytacji o Sky