Tczew posprząta za 120 mln zł

opublikowano: 28-01-2011, 11:53

Śmieciowa spółka z pomorskiego miasta z  pomocą Unii robi porządki w regionie. Za 120 mln zł.

Tczew i okolice w 2014 r. będą w nowej technologii i nowym stylu gospodarować śmieciami odbieranymi od około 300 tys. mieszkańców. Wszystko dzięki projektowi „Regionalny System Gospodarki Odpadami Tczew” realizowanemu przez spółkę Zakład Utylizacji Odpadów Stałych, w stu procentach należącą do miejskiej gminy. Efektem projektu, którego koszt szacuje się na ponad 120 mln zł będzie m.in. wybudowanie regionalnego zakładu unieszkodliwiania odpadów w Tczewie, stacji przeładunkowej odpadów komunalnych w Stegnie i stanowiska przetwarzania odpadów budowlanych w Pelplinie. Spółka ogłosiła już przetarg na wykonanie tych trzech zadań. Oferty można składać do 02.03.2011 r.

- Nowy zakład będzie odbierał 100 tys. ton odpadów rocznie z 23 gmin znajdujących się na terenie czterech powiatów. Nie więcej niż 47 proc. z nich może iść na składowisko. To efekt ekologiczny, z którego musimy się wywiązać - zaznacza Dariusz Wiśniewski, kierownik projektu.

Cały projekt, w ramach którego prowadzona będzie również akcja edukacyjna i promocyjna dotycząca gospodarki odpadami, wybudowane zostanie nowe składowisko, a stare zostaną zrekultywowane, jest współfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dotacja to niemal 93 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu