Teatry uliczne na Rynku Głównym

Teat
opublikowano: 08-07-2005, 00:00

Wakacje i Kraków = ogórki. Nic się nie dzieje. Gdyby nie muzea, turystom zostałyby tylko puby...

Na szczęście jest jeszcze Festiwal Teatrów Ulicznych, jeden z najstarszych w Polsce. Wprawdzie co roku walczy o przetrwanie i z braku pieniędzy trwa teraz tylko cztery dni, ale... na bezrybiu i rak ryba.

Atrakcją będą występy dwóch klaunów. Leo Bassi z Włoch to starszy pan, znakomicie wysportowany, w Krakowie pokaże „Pokręcone instynkty”, jedną ze swoich słynnych improwizacji, zależnych od reakcji publiczności. Drugi klaun jest Polakiem i używa pseudonimu „Pinezka”. Wystąpi razem ze swoimi dziećmi. „Wielka Podróż Klauna Pinezki” powinna przypaść do gustu całym rodzinom.

Goście z zagranicy to przede wszystkim Compagnie Mostard („Improwizacje”) i Compagnie Jo Bithume z trzema spektaklami w wykonaniu tej samej grupy artystów oraz ich uczniów: „Muzyczne krzesła”, „Szalone czasy” i „Słowo”. Słynna praska grupa Teatr Novogo Fronta, znana raczej z występów halowych, pokaże swój najnowszy spektakl „Phantomysteria”. To obowiązkowe punkty tegorocznego programu.

Polskę będą reprezentować: Teatr Makata („Wesele”), Teatr Feta („Anioły mają ciężko”). Dobrze zadomowiony w Polsce lwowski Teatr Voskriesinnia pokaże przedstawienie „Gloria”, a polsko-ukraiński Kijowski Teatr Eksperymentalny spektakl „Hołubka”. Ponadto odbędzie się Parada Nowoorleańska i koncert muzyki jazzowej. Na zakończenie festiwalu Teatr KTO, gospodarz i główny organizator, pokaże swój stary spektakl „Zapach czasu”. Stary, ale jary. Wszystkie spektakle odbędą się na Rynku Głównym, wstęp darmowy.

Organizator: Teatr KTO, ul. Gzymsików 8, tel. (12) 623-73-00,

e-mail: teatrkto@wp.pl, informacje: www.teatrkto.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Teat

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Teatry uliczne na Rynku Głównym