Tech WIG prze do przodu

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 06-11-2000, 00:00

Tech WIG prze do przodu

Inwestorzy chyba na dobre pogodzili się już ze spółkami reprezentującymi sektor nowych technologii. Patrząc na ostatnie wzrosty na tym rynku, nie można jednak popadać w nadmierny optymizm. Mimo że inwestorzy na nowo zainteresowali się tymi walorami, na szybki powrót hossy, podobnej do tej z początku roku, nie ma chyba jednak co liczyć. Akcje spółek IT w dalszym ciągu pozostają jednymi z najbardziej ryzykownych walorów na rynku.

W PIĄTEK rynek SITech należał jednak do najsilniejszego segmentu rodzimej giełdy. W trakcie notowań fixingowych wartość indeksu Tech WIG wzrosła o 5,1 proc., a obroty zamknęły się kwotą ponad 99 mln zł. Zdecydowanie większy udział w tej aprecjacji miały spółki telekomunikacyjne. Cena akcji Netii wzrosła w piątek o 7,9 proc., Elektrimu — o 6,7 proc. Ogólnemu trendowi poddała się też TP SA (wzrost o 4,2 proc.), której, jak widać, na razie nie przeszkadza wprowadzenie w najbliższą środę na parkiet blisko 210 mln akcji pracowniczych.

NIECO mniejsze wzrosty zanotowano w sektorze spółek IT, ale i w tym wypadku inwestorzy nie mogli narzekać. Nawet udziałowcy Softbanku, ku raczej ogólnemu zdziwieniu, mogli cieszyć się z aprecjacji swoich akcji. Większość analityków oczekiwała bowiem ich przeceny, związanej z korektą w dół prognozy wyników finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane