Techmex coraz droższy

Robert Kurowski
opublikowano: 31-10-2005, 00:00

Mocno przeceniona spółka informatyczna, Techmex (w ciągu półtora roku kurs spadł o ponad 65 proc.), w ostatnich tygodniach wyraźnie poprawia notowania. Średnioterminowy trend wzrostowy zaowocował zniwelowaniem zakresu wybicia w dół z sierpnia po podaniu rozczarowujących danych z drugiego kwartału. Pięciofalowa struktura zwyżki wskazuje, że w momencie osiągnięcia oporu przy 15 zł trend uległ spłaszczeniu i doszło do realizacji zysków. Zapowiedź poprawy wyników w trzecim kwartale oraz postęp w działalności operacyjnej powodują, że akcje spółki zachowują się znacznie lepiej niż rynek.

Od ich zdolności do wybicia ponad pułap 15 zł zależeć będzie tendencja w następnych tygodniach. W razie niepowodzenia przesądzone jest wejście kursu w głębszą korektę. Weryfikacja siły trendu powinna nastąpić w momencie ogłoszenia danych z trzeciego kwartału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Techmex coraz droższy