Techmex dostał drugą szansę

KL
25-02-2010, 00:00

Nie będzie

Nie będzie

upadłości likwidacyjnej

Techmeksu. Sąd zmienił

decyzję. Kurs eksplodował.

Zdrożał też Komputronik.

Kolejny raz akcjonariusze Techmeksu wiedzieli o decyzji sądu znacznie wcześniej, niż poinformowały o tym media i sama spółka. Sąd w Bielsku-Białej przychylił się do wniosku Komputronika, który chciał, by upadłość likwidacyjną zmienić na upadłość z możliwością układu. Kurs Techmeksu wystrzelił. Akcje podrożały o 44,09 proc., do 1,83 zł. Przy okazji zyskał także Komputronik, dla którego to bardzo dobra wiadomość — jest jednym z największych wierzycieli Techmeksu, a także jego akcjonariuszem (dzięki przejęciu akcji od Jacka Studenckiego). Walory Komputronika kosztowały na koniec sesji 10,09 zł po wzroście o 14,27 proc.

Inwestorzy czekali na decyzję sądu od początku grudnia. O upadłość likwidacyjną Techmeksu występowali DnB Nord, dystrybutor Tech Data Polska, oraz spółka Geokart. Sąd się z nimi zgodził. Giełdowe Komputronik i Karen wolały układ i — podobnie jak Techmex — złożyły zażalenie na decyzję sądu.

— Bardzo nas cieszy ta decyzja. Jesteśmy przekonani, że Techmex ma potencjał i przy wsparciu kapitałowym może kontynuować działalność operacyjną — mówi Jacek Piotrowski, wiceprezes Komputronika.

Dodaje, że jego spółka już wcześniej proponowała innym wierzycielom Techmeksu, by zgodzili się na zamianę części ich wierzytelności na akcje firmy. Taki ruch przy jednoczesnym wprowadzeniu inwestora dałby Techmeksowi szansę, że stanie na nogi.

Przypomnijmy, że o kłopotach Techmeksu stało się głośno po wynikach za III kw. 2009. Jego długi sięgnęły 169 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Techmex dostał drugą szansę