TechWIG zniżkuje już o 3 proc.

Sebastian Gawłowski
03-01-2001, 15:03

Indeks segmentu nowych technologii około godziny 15 zniżkuje ponad 3 proc. Do pogłębienia spadku wyceny spółek nowej ekonomii doszło po słabym otwarciu giełd europejskich na których dominowały spadki cen firm informatycznych w ślad za Nasdaq. Zniżki te starały się zrównoważyć przedsiębiorstwa związane ze starą ekonomią i firmy paliwowe.

Na dzisiejszej sesji trwa dystrybucja akcji PKN Orlen. Rafineryjne walory, tracąc blisko 2,5 proc. stymulują spadki indeksów. Niewiele lepiej radzą sobie telekomy. Spośród największych spółek informatycznych najsłabszy na dzisiejszej sesji jest Softbank, który tradycyjnie najbardziej z czołówki spółek IT odczuwa ochłodzenie na rynku.

W popołudniowej części sesji drugi oddech wziął sektor bankowy. Na plusie, oprócz BRE utrzymuje się między innymi PBK i Bank Handlowy.

Wśród wszechobecnych spadków wybija się TIM, dla którego od dłuższego czasu giełdowa koniunktura nie ma znaczenia. Od splitu akcji cena walorów spółki szybko pnie się w górę, podczas dzisiejszych notowań ponad 5 proc.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TechWIG zniżkuje już o 3 proc.