Tegoroczny debiutant giełdowy modyfikuje plany

Stelmet, tegoroczny debiutant giełdowy, osiągnie planowaną zdolność produkcyjną w nowym zakładzie MrGarden w Grudziądzu później niż planował.

W zakładzie nadal trwa podnoszenie produktywności załogi i ustawianie parametrów pracy maszyn i urządzeń dostosowanych do realizowanej produkcji na rynek Wielkiej Brytanii. Fabryka MrGarden w Grudziądzu rozpoczęła produkcję w październiku tego roku.

- Stopień zaawansowania technologicznego linii produkcyjnych w nowym zakładzie MrGarden wymaga dłuższego niż pierwotnie zakładaliśmy szkolenia załogi. Trwa również regulacja maszyn i urządzeń, co wydłuża czas niezbędny do osiągnięcia optymalnych mocy produkcyjnych zakładanych na tym etapie – mówi Andrzej Trybuś, członek zarządu, nadzorujący obszar produkcji i sprzedaży drewnianej architektury ogrodowej.

Dzięki tej inwestycji roczne zdolności produkcyjne Grupy Stelmet w segmencie drewnianej architektury ogrodowej wzrosną z dotychczasowych około 250 tys. m3 do poziomu około 400 tys. m3 w roku obrotowym 2019/20. W roku obrotowym 2016/17 zdolności produkcyjne nowej fabryki mają  sięgnąć ok. 100 tys. m3. 

Jednocześnie Stelmet planuje wygasić produkcję w zakładzie w Wielkiej Brytanii do połowy 2017 r. Wcześniej zakładano, że produkcja w zakładzie w Telford w Wielkiej Brytanii będzie zakończona z końcem 2016 r.

– Czasowe podtrzymanie produkcji w Wielkiej Brytanii ma na celu utrzymywanie bezpiecznego poziomu zapasów produktów oferowanych przez Grupę Stelmet umożliwiających realizację niezakłóconej sprzedaży w nadchodzącym sezonie. Obecnie plan zakłada stopniowe zmniejszanie produkcji aż do jej całkowitego zakończenia w połowie 2017 r. Proces ten będzie postępować w miarę zwiększania produkcji w zakładzie w Grudziądzu – dodaje Piotr Leszkowicz, dyrektor finansowy Stelmetu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tegoroczny debiutant giełdowy modyfikuje plany