Tele2 ma już 130 tys. zamówień na WLR

opublikowano: 17-01-2007, 14:46

Operator telekomunikacyjny Tele2 Polska zebrał już zamówienia od 130 tys. klientów, którzy chcą opłacać abonament w Tele2.

Operator telekomunikacyjny Tele2 Polska zebrał już zamówienia od 130 tys. klientów, którzy chcą opłacać abonament w Tele2, który spółka hurtowo kupuje od Telekomunikacji Polskiej. W połowie roku Tele2 wystartuje z usługą bitstream access, umożliwiającą klientów firmy szerokopasmowy dostęp do sieci przyt wykorzystaniu infrastruktury TP SA, zapowiadają przedstawiciele spółki.

„Mamy w tej chwili 70 tys. klientów aktywnie korzystających z WLR. Do końca stycznia ta liczba powinien wzrosnąć do 100 tys. klientów. Zamówienia na WLR złożyło już 130 tys. osób” – powiedział na środowej konferencji prasowej Karol Wieczorek, rzecznik Tele2 Polska.

Rzecznik poinformował, że spółka na początku stycznia podpisała umowę na wykorzystanie sieci TP SA przy oferowaniu szerokopasmowego internetu tzw. bitstream access i mniej więcej w połowie roku Tele2 zacznie świadczyć tego rodzaju usługi.

Tele2 nie podała szacunków dotyczących dynamiki przyrostu klientów szybkiego internetu. Podtrzymała natomiast prognozy, zgodnie z którymi za 2 lata abonament w Tele2 ma opłacać 80 % osób, które płacą w tej spółce za rozmowy telefoniczne.

„Jeżeli przyjmiemy, że mamy 1 mln klientów to 80 % tej bazy to 800 tys. osób, ale mamy nadzieję, że w ciągu dwóch lat ta baza klientów wzrośnie” – powiedział Piotr Nesterowicz, prezes Tele2.

Dodał, że oczekuje dużego wpływu nowych usług na przychody Tele2 dopiero w 2008 roku.

Tele2 Polska nie podało wyników uzyskanych w 2006 roku. Prezes ujawnił jedynie, że ubiegły rok firma zakończyła dodatnim zyskiem operacyjnym przez amortyzacją EBITDA. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane