Telekomunikacja Kolejowa nie ma zgody na wystąpienie o GSM 1800

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-05-2006, 17:52

Zgromadzenie Wspólników Telekomunikacji Kolejowej (TK) - która zwyciężyła w przetargu na wolne częstotliwości dla telefonii komórkowej GSM 1800 - nie wyraziło w poniedziałek zgody na wystąpienie przez operatora do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) o przyznanie częstotliwości - poinformował PAP rzecznik PKP SA Michał Wrzosek.

Zgromadzenie Wspólników Telekomunikacji Kolejowej (TK) - która zwyciężyła w przetargu na wolne częstotliwości dla telefonii komórkowej GSM 1800 - nie wyraziło w poniedziałek zgody na wystąpienie przez operatora do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) o przyznanie częstotliwości - poinformował PAP rzecznik PKP SA Michał Wrzosek.

"Warunkiem złożenia przez Telekomunikację Kolejową wniosku o rezerwację częstotliwości jest wydanie akceptującej uchwały przez Zgromadzenie Wspólników. Zgromadzenie Wspólników uznaje, że jest to przedsięwzięcie bardzo przyszłościowe, a Telekomunikacja Kolejowa poprzez swoje usytuowanie w Grupie PKP ma możliwości technologiczne na realizację tego projektu, lecz spółka nie ma dostatecznych gwarancji, by w chwili obecnej sfinansować to przedsięwzięcie" - czytamy w przekazanym PAP oświadczeniu Zgromadzenia Wspólników TK.

TK w rozstrzygniętym w ubiegły poniedziałek przetargu zaoferowała za dwa pakiety częstotliwości 510 mln zł (po 255 mln zł za każdy pakiet). Udziałowcami TK są Skarb Państwa (62,30 proc. udziałów) oraz PKP SA. (37,70 proc.). W poniedziałek mija czas, jaki TK miała na złożenie do UKE wniosku o rezerwację częstotliwości.

"Wolą Zgromadzenia Wspólników jest, aby spółka Telekomunikacja Kolejowa nieustannie rozwijała jakość usług i była obecna na rynku telefonii GSM. Zgromadzenie Wspólników ma także na uwadze sprawny przebieg procesu przetargowego, organizowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, który ma służyć rozwojowi tego rynku. Brak dostatecznych gwarancji ze strony Telekomunikacji Kolejowej, by w chwili obecnej sfinansować ten projekt(...) Kierując się powyższymi, Zgromadzenie Wspólników Telekomunikacji Kolejowej nie podjęło uchwały o wyrażeniu zgody na wystąpienie Zarządu Telekomunikacji Kolejowej do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o przyznanie częstotliwości GSM 1800" - wynika z oświadczenia Zgromadzenia.

Dodano w nim, że wyrażając zgodę w styczniu br. na start w przetargu, Zgromadzenie Wspólników TK zobowiązało zarząd operatora "do przygotowania biznes planu projektu i zagwarantowania źródeł finansowania".

Pod koniec listopada 2005 roku Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (obecnie Urząd Komunikacji Elektronicznej) ogłosił drugi przetarg na częstotliwości GSM 1800. Oferty można było składać do 9 stycznia 2006 roku, a każdy podmiot mógł złożyć do trzech ofert na 33 kanały radiowe w ramach częstotliwości GSM 1800.

Oferty złożyły: Telefonia Dialog, Telekomunikacja Kolejowa (TK) oraz PTK Centertel.

Pierwszy przetarg na częstotliwości GSM 1800 nie został rozstrzygnięty, bowiem żaden z oferentów (Polkomtel, Netia Mobile i PTK Centertel) nie uzyskał wymaganego minimum punktów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Telekomunikacja Kolejowa nie ma zgody na wystąpienie o GSM 1800