Telekomunikacja nie zawiodła rynku

Michał Koboko
opublikowano: 18-11-2003, 00:00

Która z branż była najlepsza w III kwartale? Telekomunikacja, czyli po prostu TP SA — twierdzą analitycy.

Mirosław Saj

DM BISE

Telekomunikacja jako branża zaskoczyła rynek jednocześnie rewelacyjnymi i złymi wynikami. Nie spodziewałem się, że TP SA pokaże tak dobre wyniki finansowe. Rozczarowujące natomiast były dane Netii.

Dobrze wypadła branża chemiczna z takimi spółkami jak Dębica czy Stomil na czele. Banki raczej nie zawiodły, choć dość słabe wyniki miało Millennium.

Rafał Gębicki

WestLB Panmure

Ubiegły rok był niedobry dla spółek. Ta niska baza ma więc w wielu przypadkach zasadniczy wpływ na przedstawiane obecnie wyniki finansowe. Z pewnością nie zaskoczyła branża budowlana, bo nikt nie spodziewał się dobrych wyników. Inwestorów zaskoczyła natomiast TP SA. Gwiazdą sektora IT okazał się Computerland, który pokazał bardzo dobre wyniki w przeciwieństwie do reszty spółek.

Radosław Solan

BDM PKO BP

Bardzo korzystnie prezentuje się branża telekomunikacyjna, ale tylko dzięki wynikom TP SA. Kiepska koniunktura i ostra konkurencja na rynku reklamy spowodowały, że poniżej oczekiwań wypadła branża medialna.

Dariusz Nawrot

BPH PBK

Pozytywnie można odebrać raporty spółek telekomunikacyjnych. TP SA przedstawiła bardzo dobre wyniki. Pozytywnie zaskoczyły też wyniki Computerlandu i PKN Orlen.

Katarzyna Płaczek

Beskidzki DM

Wyniki za trzeci kwartał były dosyć dobre, jednak nie zdołały przełożyć się na mocniejsze wzrosty na rynku akcji. Taka sytuacja wystąpiła w przypadku TP SA, której kurs mimo zaskakująco dobrych wyników rósł tylko przez jedną sesję. Wśród pozostałych spółek z branży słabsze od oczekiwań wyniki podał Prokom. Dość dobre rezultaty przedstawił natomiast Computerland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Koboko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Telekomunikacja nie zawiodła rynku