Telekomunikacja Polska ciągnie w górę indeksy GPW

(Artur Szymański)
opublikowano: 24-10-2005, 11:15

Wyniki wyborów prezydenckich nie robią wrażenia na giełdowych inwestorach. Indeksy GPW rosną w ślad za zwyżkującymi cenami akcji na giełdach zachodnioeuropejskich i na Węgrzech. W centrum zainteresowania znajdują się walory TP SA.

Wyniki wyborów prezydenckich nie robią wrażenia na giełdowych inwestorach. Indeksy GPW rosną w ślad za zwyżkującymi cenami akcji na giełdach zachodnioeuropejskich i na Węgrzech. W centrum zainteresowania znajdują się walory TP SA.

Nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości opinie analityków, że zwycięstwo L. Kaczyńskiego spowoduje przejściowy spadek cen akcji na warszawskiej giełdzie. Na taki scenariusz gracze najwyraźniej byli przygotowani, chociażby piątkowym sondażem PGB, w którym kandydat PiS o włos wyprzedził Donalda Tuska.

Inwestorzy zapomnieli już o wyborach. Po półtorej godzinie poniedziałkowej sesji wartość handlu akcjami największych spółek wynosi około 200 mln zł. To sporo, aczkolwiek prawie połowę zapewnia tylko jedna spółka – Telekomunikacja Polska. To za pomocą jej akcji inwestorzy na początku windowali wartość WIG20. Z czasem dołączają kolejni giganci.

Udany dzień mają jak na razie akcjonariusze KGHM, którego akcje drożeją już 3,5 proc. W górę ruszył też PKN Orlen, lecz przy niewielkich jak do tej pory obrotach niespełna 30 mln zł.

Wśród mniejszych spółek odbija kurs PC Guard po kilku dniach mocnych spadków. Z kolei na realizację zysków zdecydowali się akcjonariusze Biotonu, który w ciągu ostatnich kilkunastu dni wielokrotnie poprawiał szczyt notowań. Dziś jednak cena spada o ponad 8 proc. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Telekomunikacja Polska ciągnie w górę indeksy GPW