Telekomunikacja Polska nie zachwyci

MZ
28-10-2009, 00:00

Dziś TP, jako pierwsza spółka z WIG20, zaprezentuje wyniki z III kwartału. Analitycy nie oczekują rewelacji.

Dziś TP, jako pierwsza spółka z WIG20, zaprezentuje wyniki z III kwartału. Analitycy nie oczekują rewelacji.

Przed rokiem, w trzecim kwartale, Telekomunikacja Polska zarobiła na czysto 630 mln zł.

— Jeśli chodzi o zysk netto z minionego kwartału, to rynek spodziewa się 350 mln zł. My prognozujemy, że może to być bliżej 400 mln zł. Jednak wyniki z trzeciego kwartału będą bez większego znaczenia. Kluczowe dla dalszego kursu będą prognozy na kolejny kwartał i przyszły rok — mówi Michał Marczak, dyrektor działu analiz DI BRE Banku.

Oprócz spadku zysków można spodziewać się niższych przychodów.

— Przewiduję kontynuację negatywnego trendu spadku przychodów w segmencie telefonii stacjonarnej oraz komórkowej. Nie należy spodziewać się rewelacyjnych wyników operacyjnych. Trzeba jednak wspomnieć, że pozytywny wpływ na spadek kosztów w ujęciu kwartał do kwartału powinno mieć umocnienie złotego — mówi Maciej Bobrowski, dyrektor działu analiz Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

Analitycy Millennium DM także przewidują, że w trzecim kwartale doszło do pogłębienia negatywnych tendencji zarówno w segmencie telefonii stacjonarnej, jak i komórkowej. Broker szacuje spadek przychodów r./r. w telefonii stacjonarnej o 12,9 proc., w telefonii komórkowej o 12,7 proc. oraz wzrostu w segmencie transmisji danych o 6,5 proc.

"W telefonii komórkowej kontynuowano wojnę cenową, wywołaną zarówno obniżkami stawek MTR, jak i agresywną polityką cenową P4. Negatywnie na przychody wpływały dwie tegoroczne obniżki stawek MTR" — czy-tamy w raporcie Millennium DM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Telekomunikacja Polska nie zachwyci