Telematyka - sposób na niższe składki OC? (WIDEO)

Justyna Smolińska
opublikowano: 08-12-2017, 10:13
aktualizacja: 08-12-2017, 10:14

Transformacja cyfrowa stanowi coraz większe wyzwanie również dla branży ubezpieczeniowej.

Innowacyjne technologie pozwalają firmom ubezpieczeniowym lepiej analizować trendy rynkowe, przewidywać tendencje a także analizować zachowania kierowców. Rozwiązaniem, które ma pozwolić na znaczne obniżenie kosztów obsługi flot samochodowych, zwiększyć poziom bezpieczeństwa, a także dostosować cenę ubezpieczenia OC do naszego stylu jazdy, jest telematyka.

- Telematyka w ubezpieczeniach, to są rozwiązania, które pozwalają zakładom ubezpieczeń zbierać w sposób efektywny dane na temat tego w jaki sposób kierowcy jeżdżą i czy w związku z tym powodują mniejsze czy większe ryzyko, co powinno się finalnie przełożyć na wysokość składek - mówi Cezary Świerszcz, prezes zarządu Bacca.

- Rozwiązań jest wiele, natomiast myślę, że to które zdobywa największą popularność w tej chwili - właśnie ze względu na łatwość instalacji - są rozwiązania oparte o aplikacje mobilne. Polega to na tym, że klient instaluje sobie we własnym smartfonie aplikację mobilną, która potrafi zebrać informacje o tym jak klient jeździ - dodaje Świerszcz.

Zapytaliśmy o to jak działa to rozwiązanie, jakie zachowania kierowców jest w stanie analizować oraz jakim regulacjom prawnym podlega i jak kierowcy się na nie zapatrują.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Telematyka - sposób na niższe składki OC? (WIDEO)