Telepraca na szczęście zdążyła

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
27-08-2007, 00:00

Sejm przyjął w piątek nowelizację kodeksu pracy w zakresie telepracy, znakomicie ułatwiającej godzenie życia zawodowego z prywatnym. Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla kobiet z małymi dziećmi, ale też dla przedstawicieli niektórych wolnych zawodów oraz osób niepełnosprawnych. Firmy zyskują zaś na obniżeniu kosztów tworzenia miejsc pracy.

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan od samego początku aktywnie uczestniczyła w pracach nad tym projektem, zgłaszając wiele uwag, dzięki którym stosowanie telepracy będzie korzystne zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Mamy nadzieję, że w Senacie prace nad ustawą się nie wydłużą i wejdzie ona w życie.

Ustawa dodaje w dziale drugim kodeksu pracy rozdział IIb, określający m.in.: definicję telepracy i telepracownika, sposób wprowadzania telepracy, formy „stawania się” telepracownikiem, zasady odstępowania od wykonywania pracy w formie telepracy, obowiązki pracodawcy i telepracownika, dodatkową umowę określającą wzajemne zobowiązania pracodawcy i telepracownika, ustawowe gwarancje dla telepracownika oraz wyłączenie niektórych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych

Lewiatan

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Telepraca na szczęście zdążyła