Teleroute podsumowała kwartał

MIB
opublikowano: 21-04-2011, 14:38

Giełda transportowa Teleroute przeanalizowała oferty zamieszczone na jej łamach w I kw. 2011 r. Ładunków było o 8 proc. więcej niż w I kw. 2010 r.

Pierwszy kwartał 2011 r. okazał się słabszy od czwartego kwartału roku poprzedniego. Liczba ofert zamieszczonych wtedy na giełdzie była niemal o 25 proc. wyższa.

Liczba ładunków do Polski okazała się o 64 proc. wyższa niż rok wcześniej, ale niższa niż w IV kw. 2010 r. Natomiast transport towarów z Polski w I kw. spadł o 9 proc. względem I kw. poprzedniego roku i o 14 proc. względem poprzednich trzech miesięcy.

Największy wzrost względem analogicznego okresu minionego roku miał miejsce w przypadku liczby ofert z krajów Półwyspu Iberyjskiego (o 52 proc.). Jedyny spadek dotyczył liczby ładunków i wolnych pojazdów pochodzących z naszego kraju i wyniósł 9 proc. Natomiast w odniesieniu do IV kw. ubiegłego roku największy spadek odnotowano w liczbie ofert z krajów Skandynawii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane