Telestrada przejmie Infotel Service za gotówkę i akcje

opublikowano: 31-01-2008, 08:03

Telestrada podpisała ze wspólnikami Infotel Service z Gdyni umowę kupna 100 proc. udziałów spółki. Zapłaci za gotówką i  akcjami.

Telestrada poinformowała, że 1,25 mln zł gotówką za 50 proc. +1 udziałów w Infotel po zatwierdzeniu umowy przez WZA Telestrada. Zapłaci 1,2 mln zł za pozostałe udziały po zakończeniu roku 2008 i zrealizowaniu przez Infotel Service zysku na poziomie 1 mln zł za 2008 rok, lub proporcjonalnie mniej w przypadku mniejszego zysku.

Dodatkowo, Telestrada wyemituje 300 tys. nowych akcji dla dotychczasowych wspólników Infotel Service oraz maksymalnie 130 tys. akcji jako pulę premiową po zrealizowaniu przez Infotel Service zysku netto za rok 2008 w wysokości co najmniej 1 mln zł. Akcje będą obejmowane po cenie nominalnej.

- Wypłata kwot gotówkowych dla udziałowców Infotel Service Sp. z o.o. została podzielona na dwie części po 50%. Wypłata drugiej części uzależniona została od wykazania przez udziałowców Infotel Service Sp. z o.o. zakupu akcji Telestrada S.A. na rynku giełdowym za kwotę łączną 1,2 mln PLN – głosi komunikat.

Telestrada informuje, że będzie miała prawo do dywidendy, jaką wypłaci Infotel Service z zysku roku 2007. Oczekuje, że zysk wyniesie 880 tys. zł.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane