TelForceOne stawia na telefony

KL
opublikowano: 25-02-2010, 00:00

4 mln zł chce zebrać TelForceOne z emisji akcji. Pieniądze pójdą na rozwój projektu myPhone.

4 mln zł chce zebrać TelForceOne z emisji akcji. Pieniądze pójdą na rozwój projektu myPhone.

TelForceOne (TFO), dystrybutor akcesoriów do komórek i producent telefonów myPhone planuje emisję do 750 tys. akcji z wyłączeniem prawa poboru. Akcjonariusze zadecydują o tym 23 marca. Spółka chce w ten sposób pozyskać około 4 mln zł, a pieniądze będą przeznaczone na finansowanie rozwoju projektu myPhone. W komunikacie podkreślono, że jest to najbardziej dynamicznie rozwijający się obszar działania grupy kapitałowej TelForceOne. Spółka zależna myPhone produkuje w Chinach, ale pod własnym brandem niedrogie aparaty telefoniczne — m.in. na dwie karty SIM i dla seniorów.

"Spółka myPhone po czterech kwartałach 2009 r. miała 19,9 mln zł przychodów. Wyniki sprawiają, że inwestycje w obszary TelForceOne związane z rynkiem telefonii komórkowej są kluczowe dla dalszego rozwoju całej grupy" — powiedział cytowany w komunikacie Wiesław Żywicki, wiceprezes spółki.

Nowa emisja to niejedyne źródło gotówki. Firma Springfield Investments, należąca do prezesa TFO Sebastiana Sawickiego, sprzedała w transakcjach pakietowych inwestorom indywidualnym 300 tys. akcji TelForceOne. Pozyskał w ten sposób 1,44 mln zł, które w całości przeznaczy na finansowanie rozwoju projektu myPhone.

W styczniu Springfield Investments sprzedał akcje za 2,44 mln zł znanemu inwestorowi Andrzejowi Kucharowi. Spółka zaprzeczyła wówczas, że może trafić do niego także planowana emisja kierowana

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu