Tell rozbuduje sieć sprzedaży

Katarzyna Latek
opublikowano: 21-01-2008, 00:00

Tell na razie rozwija się dzięki własnym siłom. Z przejęć jednak nie zrezygnował. Zapewnia, że rozmowy o akwizycjach trwają.

Tell na razie rozwija się dzięki własnym siłom. Z przejęć jednak nie zrezygnował. Zapewnia, że rozmowy o akwizycjach trwają.

Tell, który do niedawna był dystrybutorem usług komórkowych Orange, ma około 11 sklepów firmowych Ery i jest w trakcie otwierania kolejnych 4. W trakcie uruchamiania jest 5 pierwszych sklepów Polkomtela. Nie ma na razie salonów firmowych Play, co nie oznacza, że Tell nie zajmuje się ich dystrybucją.

— W sklepach naszej spółki zależnej Connex mamy 17 stoisk zajmujących się sprzedażą abonamentową Playa — mówi Robert Krasowski, wiceprezes Tella.

Firma planuje jednak w przyszłości otworzenie kilku osobnych salonów Play.

Tell prowadzi także 259 salonów Orange. Jednak otwieranie sklepów w tym tempie może nie wystarczyć do zrealizowania wcześniejszych planów, by do końca 2008 r. mieć 500 sklepów.

— Nie zrezygnowaliśmy z zakupów. Nadal stanowią część naszej strategii. Pracujemy nad nimi i poinformujemy o nich we właściwym momencie — mówi Robert Krasowski.

— Jeżeli chodzi o rozwój organiczny, jesteśmy bardzo zadowoleni — udało nam się w ubiegłym roku pozyskać prawie 40 lokalizacji pod punkty sprzedające ofertę postpaid innych operatorów — dodaje wiceprezes.

Tell nie pracuje dla innych operatorów bezpośrednio. Utworzył spółki zależne — PTI dla Plusa, a ETI — dla Ery. Sprzedażą Playa zajmuje się Connex, choć Tell nie wyklucza powołania w przyszłości do tego celu nowej spółki.

Tell nie podawał w tym roku prognoz, choć szacunki zysku netto dla spółki wydały instytucje finansowe. Według DM BZ WBK firma miała zarobić w tym roku 9,1 mln zł, według Raiffeisena — 8,8 mln zł.

— Bliżej nam do prognozy w granicach 8 mln zł. Prognozy analityków nie uwzględniały uruchomienia spółek zależnych, które z natury rzeczy na początku przynoszą nieznaczne, ale jednak straty — tłumaczy Robert Krasowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy