Templeton wchodzi na polski rynek funduszy inwestycyjnych – prasa

opublikowano: 10-09-2004, 07:53

Do Polski wchodzi największa na świecie grupa funduszy inwestycyjnych Franklin Templeton - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Amerykanie szukają w Polsce partnera, który będzie sprzedawał Polakom jednostki uczestnictwa w ich funduszach. Jeśli im się uda, w ciągu roku Polacy będą mogli inwestwać np. w światowe spółki paliwowe, kopalnie złota czy akcje spółek z Dalekiego Wschodu - podkreśla "Gazeta Wyborcza".

Według "Gazety", fundusze inwestycyjne są Polsce od kilku lat coraz popularniejszą formą oszczędzania. Nowe oszczędności częściej wędrują do nich niż do banków.

Franklin Templeton to gigant. Zarządza funduszami na wszystkich kontynentach o łącznej wartości 300 mld dolarów, a wszystkie działające w Polsce fundusze zebrały do tej pory 10 mld dolarów - informuje "Gazeta Wyborcza".

Przedstawiciele krajowych funduszy - jak zaznacza "Gazeta" Wyborcza" - nie boją się zagranicznej konkurencji. Sądzą, że klientów odstraszy od niej ryzyko kursowe: oszczędności lokowane w euro czy dolarach bedą narażone na zmiany wartości tych walut wobec złotego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Templeton wchodzi na polski rynek funduszy inwestycyjnych – prasa