Ten kraj ma na koncie jedynie 217 USD

TR
opublikowano: 30-01-2013, 11:38

Zimbabwe ma na koncie 217 USD – poinformował minister finansów tego afrykańskiego państwa, a wiadomość przekazała agencja AFP.

- W zeszłym tygodniu, po zapłaceniu urzędnikom państwowych, w krajowych kufrach zostało 217 USD – powiedział Tendai Biti, minister finansów Zimbabwe.

Zimbabwe ma na koncie 217 USD
Zimbabwe ma na koncie 217 USD
None
None

Gospodarka tego bogatego w surowce afrykańskiego państwa, będącego niegdyś stałym punktem na turystycznym szlaku, jest w stanie rozkładu. Wieloletnie krwawe rządy prezydenta Roberta Mugabe sprawiły, że kraj znalazł się na przepaścią finansową.

Rząd w Harare nie ma nawet funduszy na sfinansowanie nadchodzącego referendum konstytucyjnego i przeprowadzenie przyszłorocznych wyborów prezydenckich. Koszt tych wydarzeń wyliczony został na sumę 104 mln USD.

Biti oświadczył, że zamierza zwrócić się do organizacji międzynarodowych o udzielenie wsparcia finansowego dla Zimbabwe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane