Ten Square Games rusza z ofertą za blisko 100 mln zł

GSU
opublikowano: 10-04-2018, 12:43
aktualizacja: 10-04-2018, 12:45

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny producenta gier mobilnych Ten Square Games. Debiut na GPW planowany w maju. Oferta obejmuje 2,04 mln akcji.

Akcje w ofercie będą sprzedawane przez niektórych obecnych akcjonariuszy. Cena akcji, po której przyjmowane są zapisy Inwestorów indywidualnych, została ustalona na maksymalnie 48 zł za szt., co oznacza, że maksymalna wartość oferty to 98,1 mln zł.Akcje sprzedawane stanowią 28,1 proc. w głosach na walnym zgromadzeniu.

Gdy Maciej Popowicz, jeden z twórców serwisu Nasza Klasa, w 2011 r. opuścili spółkę, postanowili zdobyte doświadczenie wykorzystać w branży gier mobilnych. Tak powstało Ten Square Games.
Zobacz więcej

Od Naszej Klasy do gier:

Gdy Maciej Popowicz, jeden z twórców serwisu Nasza Klasa, w 2011 r. opuścili spółkę, postanowili zdobyte doświadczenie wykorzystać w branży gier mobilnych. Tak powstało Ten Square Games.

„Wejście na giełdę umożliwi nam rynkową wycenę biznesu i dalszą budowę jego wartości. W naszej branży najważniejsi są zmotywowani i wykwalifikowani ludzie. Chcemy wykorzystać upublicznienie spółki, żeby jak najbliższej związać ich z Ten Square Games” – mówi cytowany w komunikacie wiceprezes Ten Square Games  Arkadiusz Pernal.

Ten Square Games (TSG) to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), TSG  specjalizuje się w grach o tematyce hobbystycznej. Do tej pory wydała  około 200 gier. Najbardziej znana  produkcja studia to „Let’s Fish” („Na Ryby”), która do tej pory była najpopularniejszą na świecie grą wędkarską.

Przedstawiony w prospekcie program motywacyjny zakłada wypracowanie 26 mln zł zysku EBITDA w 2018 r. i 31,5 mln zł w 2019 r. W ostatnich dniach cele zostały podniesione, gdyż pierwotnie zakładały osiągnięcie wyniku EBITDA w wysokości odpowiednio 22 mln zł i 27,5 mln zł. Podniesienie celów programu to efekt dobrych wyników wyników gry Fishing Clash. 

„Zakładaliśmy, że będzie to sukces, ale przyjęcie gry i generowane przychody znacząco przekraczają nasze założenia” – mówi Arkadiusz Pernal.

Oferującym akcje TSG jest  Haitong Bank.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu