Ten tydzień będzie bogaty w wydarzenia

Marcin R. Kiepas
30-05-2011, 00:00

Jeszcze początek tygodnia powinien być senny. Brak ważnych publikacji makroekonomicznych w poniedziałek oraz dzień wolny w USA i Wielkiej Brytanii, powinny skutkować konsolidacją notowań głównych par. Emocje zaczną się dzień później i będą stopniowo dawkowane aż do końca tygodnia.

We wtorek zostaną opublikowane dane nt. szwajcarskiego PKB oraz indeksy Chicago PMI i Conference Board. Decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie też Bank Kanady. Środa to publikacje indeksów opisujących sytuację sektora przemysłowego w USA, Europie i Chinach. Zostanie też opublikowany raport ADP. Dzień później w centrum uwagi znajdą się tygodniowe dane na temat nowych bezrobotnych w USA. Wydarzeniem piątku, ale też i całego tygodnia, będzie publikacja majowych danych o sytuacji na rynku pracy w USA. To one mogą przesądzić o nastrojach w kolejnych tygodniach.

Wpisując EUR/USD w powyższy zestaw publikowanych danych, można oczekiwać kontynuacji wzrostowego odbicia w pierwszej połowie tygodnia i ewentualne powrotu do trendu spadkowego w drugiej.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ten tydzień będzie bogaty w wydarzenia