Tendencja obejmuje cały kraj

Edyta Krzyżanowska
opublikowano: 18-05-2009, 00:00

Edyta

Krzyżanowska

agencja rekrutacji Manpower

Od końca kwietnia obserwujemy ożywienie w firmach produkcyjnych. Rekrutują przede wszystkim te, które wcześniej zwalniały. Skala przyjęć nie jest może tak duża, jak w ubiegłym roku, ale w najbliższym czasie spodziewamy się dalszego wzrostu zapotrzebowania na pracowników produkcyjnych. Osoby, które wcześniej pracowały w produkcji, mają powody do optymizmu. Mają szansę na zatrudnienie w ciągu miesięcy letnich. Teraz firmy produkcyjne zaczynają zatrudniać, choć głównie pracowników tymczasowych.

Obserwujemy też ruch na rynku bardziej wykwalifikowanych pracowników. Większość firm w Kujawsko-Pomorskiem uwolniło swoje potrzeby kadrowe. W pierwszym kwartale wolały przeczekać z jednym handlowcem czy jedną księgową. Teraz szukają kandydatów.

Co ciekawe, o ile firmy otworzyły się na pracowników, o tyle oni sami są mniej skłonni do zmiany pracy. Kandydaci, którzy już gdzieś pracują, coraz częściej decydują się na pozostanie w starej firmie, mimo że dostają oferty z nowego miejsca.

To tendencja ogólnopolska. Te same symptomy obserwujemy na południu i zachodzie Polski. Popyt na pracowników rośnie. Miesiące letnie są zawsze dobre dla pracowników, bo za granicę wyjeżdża wielu młodych ludzi. Miejmy nadzieję, że ten optymizm utrzyma się na rynku także po sezonie letnim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Edyta Krzyżanowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu