Teomina zarobiła 0,8 mln zł w 2005 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-01-2006, 15:45

Około 800 tys. zł zarobił w ubiegłym roku Zakład Konfekcyjny Teomina SA w Krotoszynie (Wielkopolska). Spółka sprzedała swoje towary za 10, 5 mln zł - poinformował w piątek PAP prezes spółki Sławomir Szczepański.

Około 800 tys. zł zarobił w ubiegłym roku Zakład Konfekcyjny Teomina SA w Krotoszynie (Wielkopolska). Spółka sprzedała swoje towary za 10, 5 mln zł - poinformował w piątek PAP prezes spółki Sławomir Szczepański.

"To był dobry rok, ale obecny, ze względu na wysoki kurs złotówki, nie będzie już tak dobry dla eksporterów" -  przewiduje. W 2004 r. firma uzyskała ze sprzedaży ponad 10 mln zł, a zysk netto przekroczył 500 tys. zł.

Spółka utrzymała w 2005 r. swoje rynki zbytu w Europie Zachodniej. "Rozmowy z partnerami są już coraz trudniejsze. Klienci zagraniczni znajdują tańszych partnerów w innych krajach" - dodał.

Od ponad siedmiu lat spółka podejmuje działania, by ograniczyć przede wszystkim koszty działalności. Ze spółki matki wyodrębniono 26 prywatnych podmiotów gospodarczych jako niezależne kapitałowo firmy, z którymi Teomina ściśle współpracuje.

W ubiegłym roku Teomina wydała na inwestycje z własnych środków 936 tys. zł. Za te pieniądze kupiono w Japonii 180 nowych maszyn. "Dzięki temu wzrosła wydajność pracy i zmniejszyły się koszty produkcji" - poinformował prezes.

Podkreślił, że na zakup maszyn firma nie otrzymała dotacji unijnych, o które ubiegała się. "Wydaliśmy swoje pieniądze, posiłkowaliśmy się kredytami. Mogliśmy więcej zainwestować, ale brak pomocy z UE uniemożliwił nam realizację tych planów" - podkreślił prezes. W tym roku Teomina nie planuje żadnych inwestycji.

W Teominie i współpracujących z nią podmiotach pracuje prawie 500 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane