Tepper: rynek akcji daleki od przegrzania

opublikowano: 16-08-2017, 14:28
aktualizacja: 16-08-2017, 14:28

Inwestor-miliarder David Tepper uważa, że śmieszne jest porównywanie obecnej sytuacji na amerykańskim rynku akcji z tą z 1999 roku, kiedy nastąpiło jego „przegrzanie”.

Tepper, który zarządza funduszem Appaloosa Management, przekonuje, że rekordowy wzrost amerykańskiego rynku akcji nie oznacza jednocześnie iż ceny są już zbyt wysokie.

Zobacz więcej

David Tepper, fot. Bloomberg

- Popatrzcie gdzie były wskaźniki i stopy w 1999 roku. Nie twierdzą, że akcje są bardzo tanie, ale nawet nie zbliżyliśmy się do przegrzania rynku – oświadczył. – Jakiekolwiek porównania do przegrzanych rynków w przeszłości są śmieszne – dodał.

W szczytowym momencie rynku podczas tzw. bańki dotkomów wskaźnik cena/zysk S&P500 wynosił 30,12. Obecnie sięga 18,79.

Inaczej wygląda sytuacja jeśli uwzględni się wskaźnik cena/zysk autorstwa prof. Roberta Shillera, w którym cena akcji odnoszona jest do średniego zysku z minionych 10 lat. Wynosi on obecnie 30,15 i jest niemal tak wysoki jak podczas bańki dotkomów i w rozpoczynającym Wielki Kryzys 1929 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu