Teraz Łódź i Poznań

Marta Filipiak
opublikowano: 22-06-2005, 00:00

Poznań najpóźniej rozpoczął negocjacje, a najwcześniej otworzy połączenie. Ryanair będzie latał już do siedmiu polskich portów.

Ryanair, irlandzki tani przewoźnik, otwiera dwie nowe trasy. Na poznańskiej Ławicy wyląduje 23 września, a w Łodzi 30 października. Z obu zaoferuje codzienne połączenia do Londynu.

— W pierwszym roku spodziewamy się przewieźć na obu trasach po ponad 100 tys. pasażerów. Dużą część stanowić będą turyści brytyjscy. Nasza obecność powinna stworzyć przynajmniej po 100 nowych miejsc pracy w regionach łódzkim i poznańskim — zapowiada Peter Sherrard, dyrektor ds. komunikacji Ryanair.

Wątpliwości mogą budzić duże oczekiwania firmy co do popytu na bilety.

— W ubiegłym roku ruch pasażerski wzrósł o ponad 44 proc. Do Londynu poleciało ponad 30 tys. pasażerów. Czas pokaże, czy zainteresowanie będzie tak duże, by spełnić oczekiwania Irlandczyków — mówi Krzysztof Pawłowski, prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Poznań wyróżnia się spośród pozostałych portów — być może negocjacje z Ryanairem były tu spokojniejsze, bo port nie musiał za wszelką cenę walczyć o połączenia z Londynem. Od 18 września bowiem do Poznania latać będzie Wizz Air. Efektem rozmów jest szybkie otwarcie trasy.

— Zakończyliśmy negocjacje jako ostatni z portów, a połączenia ruszą wcześniej niż w Bydgoszczy, Gdańsku, Rzeszowie czy Szczecinie — mówi Krzysztof Pawłowski.

Teraz z Poznania do Londynu będzie 11 połączeń tygodniowo. Rozwój siatki nabiera tempa. W poniedziałek poznański port ogłosi nowe połączenie, a władze portu myślą już o następnych trasach.

— Przydałoby się nam połączenie do Paryża. Rozmawiamy o tym z kilkoma przewoźnikami — mówi Krzysztof Pawłowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Filipiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Teraz Łódź i Poznań