Termin zapisów na Magellan został wydłużony

ISBNEWS
opublikowano: 29-02-2016, 11:19

Termin przyjmowania zapisów w wezwaniu Mediony - spółki zależnej Banca Farmafactoring - do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Magellan został wydłużony do 30 marca br., poinformowała spółka.

"Termin przyjmowania zapisów w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Magellan, ogłoszonym w dniu 8 stycznia 2016 r. za pośrednictwem Trigon Dom Maklerski, został wydłużony o czas niezbędny do ziszczenia się warunku prawnego nabycia akcji, tj. uzyskania przez Medionę lub Banca Farmafactoring zezwolenia Banku Włoch na nabycie Magellan" - czytamy w komunikacie.

Przewidywanym przez wzywającego nowym terminem na ziszczenie się warunku prawnego wezwania jest 29 marca 2016 r., podano również.

Przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji zostało wydłużone do 30 marca br., zaś przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 4 kwietnia 2016 r. Przewidywany dzień rozliczenia transakcji został ustalony na 6 kwietnia 2016 r.

W styczniu br. Magellan otrzymał list od funduszy, które są akcjonariuszami spółki, skierowany do Mediony -  spółki należącej do Banca Farmafactoring, która ogłosiła wezwanie na akcje Magellana, w którym fundusze poinformowały, że nie zamierzają sprzedać akcji spółki po cenie 64 zł za jeden walor, zaproponowanej w wezwaniu.

 

Na początku stycznia Magellan zawarł z Banca Farmafactoring umowę, zgodnie z którą włoski inwestor zobowiązał się do ogłoszenia wezwania - samodzielnie lub przez podmiot zależny - do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Magellana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane