Termin zgłoszeń w konkursie na nowego prezesa Taurona przedłużony do 8 marca

  • PAP
opublikowano: 26-02-2021, 13:45

Rada nadzorcza spółki Tauron Polska Energia przedłużyła do 8 marca termin zgłaszania kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowisko nowego prezesa firmy, który zastąpi kończącego pracę z końcem lutego Wojciecha Ignacoka. Wcześniejszy termin przyjmowania zgłoszeń minął w piątek.

fot. ARC
fot. ARC

Od najbliższego poniedziałku, zgodnie ze środową decyzją Rady Nadzorczej, obowiązki prezesa spółki będzie pełnił wiceprezes ds. finansowych Marek Wadowski. Do czasu powołania nowego prezesa zarządu Taurona, ma on łączyć obie funkcje.

"Rada nadzorcza Tauron Polska Energia w dniu 25 lutego 2021 r. opublikowała ogłoszenie o wydłużeniu terminu na przyjmowanie zgłoszeń kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowisko prezesa zarządu spółki do 8 marca, do godziny 14:30. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniu 12 marca 2021 r." - podał w piątek Tauron w komunikacie.

Zgodnie z wcześniejszym harmonogramem, rozmowy z kandydatami na stanowisko prezesa Taurona miały odbyć się w warszawskim biurze spółki w najbliższy wtorek, 2 marca. Do rozmów kwalifikacyjnych zostaną zaproszeni kandydaci, którzy spełnią wymogi formalne zawarte w ogłoszeniu o postępowaniu kwalifikacyjnym, dostępnym na stronie internetowej Taurona https://www.tauron.pl/tauron/konkurs.

Przed tygodniem prezes Taurona Wojciech Ignacok, kierujący spółką od ponad siedmiu miesięcy, poinformował o swojej rezygnacji ze stanowiska z końcem lutego. Swoją decyzję motywował względami zdrowotnymi.

W zarządzie Taurona pozostają obecnie dwaj wiceprezesi: odpowiedzialny za finanse Marek Wadowski (od najbliższego poniedziałku także p.o. prezesa spółki) oraz wiceprezes ds. zarządzania majątkiem Jerzy Topolski.

50-letni Wojciech Ignacok został prezesem Taurona w połowie lipca zeszłego roku. Zastąpił odwołanego ze stanowiska Filipa Grzegorczyka, który kierował firmą przez blisko cztery poprzednie lata, od jesieni 2016 roku.

Wojciech Ignacok to menadżer branży energetycznej i ciepłowniczej z wieloletnim doświadczeniem. Od 2016 r. kierował zarządem spółki PEC Geotermia Podhalańska, prowadzącej działalność w zakresie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji ciepła pochodzącego ze źródeł geotermalnych oraz produkcji prądu w kogeneracji. Jest absolwentem Wydziału Automatyki i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Tauron Polska Energia jest spółką dominującą w Grupie Tauron, dysponującym kapitałem własnym w wysokości ponad 19 mld zł oraz zatrudniającym przeszło 25 tys. pracowników. Grupa Tauron rocznie dostarcza ponad 50 terawatogodzin energii elektrycznej do ok. 5,6 mln odbiorców, głównie w południowej Polsce. Dominującym akcjonariuszem firmy jest Skarb Państwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane