Tesgas podwoi zyski

ANP
opublikowano: 27-05-2010, 00:00

W tym lub następnym kwartale spółka chce zadebiutować na głównym rynku. Podała prognozy po akwizycjach.

W tym lub następnym kwartale spółka chce zadebiutować na głównym rynku. Podała prognozy po akwizycjach.

Spółka realizująca inwestycje związane z przesyłem i dystrybucją gazu ziemnego oraz eksploatująca obiekty gazowe stawia na rozwój głównie w kraju.

— Podstawowym czynnikiem będzie dla nas umocnienie pozycji w Polsce poprzez szukanie nowych rynków oraz poszerzanie kompetencji. Naszą ambicją jest bycie pierwszym podwykonawcą. Dotąd funkcjonowaliśmy ściśle w sektorze gazowym i przy innych zleceniach posiłkowaliśmy się zewnętrznymi firmami — mówi Włodzimierz Kocik, prezes Tesgasu.

Osiągnięciu celu pomoże przejęcie Przedsiębiorstwa Inżynierskiego Ćwiertnia, generalnego wykonawcy specjalizującego się w instalacjach mechanicznych i elektrycznych. Spółka podpisała z cypryjską spółką Labocus przedwstępną umowę nabycia 640 udziałów (80 proc. w kapitale zakładowym). Cenę określono na 30 mln zł. Pieniądze na przejęcie mają pochodzić z emisji 4 mln nowych akcji, która będzie towarzyszyć przejściu na główny parkiet. Prospekt jest od kwietnia w nadzorze.

— Rozmawiamy z funduszami i są zainteresowane zwiększeniem udziałów przy okazji tej emisji. Debiut planujemy na drugi lub trzeci kwartał tego roku — dodaje Włodzimierz Kocik.

Szacuje, że obecnie Tesgas jest w pierwszej dziesiątce firm wykonawczych i eksploatujących. Według niego spółka ma wiele pomysłów, w tym na akwizycje.

Wczoraj spółka opublikowała tegoroczne prognozy uwzględniające akwizycję PI Ćwiertnia oraz konsolidację wyników przejętych Segusa i Stal Warsztatu. Zakładają one 154,3 mln zł sprzedaży (plus 70 proc. wobec 2009 r.) i 14,3 mln zł zysku netto (plus 96 proc. r/r).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu