Tesla będzie produkować model 3 całodobowo i przez 7 dni w tygodniu

opublikowano: 18-04-2018, 07:57
aktualizacja: 18-04-2018, 07:58

Prezes Elon Musk powiedział pracownikom Tesli, że produkcja modelu 3 będzie realizowana przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Celem jest budowa 6 tys. aut tygodniowo.

Rzecznik spółki nie potwierdził tego oficjalnie, ale media dotarły do emaila, który Musk wysłał do pracowników.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

- W ramach dążenia do 6k, cała produkcja modelu 3 we Fremont będzie zmieniona na 24/7 – napisał szef i twórca Tesli. – To oznacza, że dodamy kolejną zmianę do sekcji montażu, karoserii i lakierowania – dodał.

Cel wskazany przez Muska jest wyższy niż ogłoszony oficjalnie. Tesla deklarowała, że na koniec drugiego kwartału chce produkować 5 tys. aut tygodniowo.

Istotne zwiększenie produkcji modelu 3 przez Teslę to w ostatnim czasie najważniejsze wyzwanie dla amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych. W pierwszym kwartale spółka wyprodukowała 9766 samochodów model 3 i nie osiągnęła zapowiadanej wydajności 2,5 tys. aut w ostatnim tygodniu marca. Musk zapowiedział, że Tesla będzie zwiększać zatrudnienie o kilkaset osób tygodniowo przez najbliższe kilka tygodni. Niedawno przyznał, że nadmierna automatyzacja i robotyzacja produkcji modelu 3 była jego błędem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu