Tesla bije rekordy popularności w Norwegii

DI, PAP
opublikowano: 23-12-2017, 16:03

Tesla w grudniu wysunęła się na czoło wyścigu o tytuł najpopularniejszego producenta samochodów w Norwegii.

W ostatnim kwartale roku amerykańska firma pobiła rekord zamówień na samochody w tym kraju, z ponad 3 tys. zarejestrowanych pojazdów.

Produkowane przez Teslę samochody Model X i Model S to obecnie najpopularniejsze auta na rynku w Norwegii. Wyprzedzają w rankingu nawet Volkswagena Golfa, który długo był ulubionym samochodem Norwegów.

We wrześniu Tesla dostarczyła do Norwegii ponad dwa tys. samochodów, ustanawiając tym samym swój rekord sprzedażowy i znacznie przyczyniając się do osiągnięcia przez Norwegię tytułu kraju, który emituje najmniej zanieczyszczeń spalinowych do atmosfery pochodzących z nowych samochodów.

Norwegia jest obecnie jedynym krajem, w którym sprzedaż samochodów elektrycznych przekroczyła 50 proc. całkowitej miesięcznej sprzedaży aut na rynku. Kraj ten jest też na dobrej drodze do tego, aby samochody zeroemisyjne stanowiły sto procent sprzedaży wszystkich nowych pojazdów do 2025 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu