Czytasz dzięki

Tesla buduje własne lawety

opublikowano: 25-09-2018, 07:09

Elon Musk ujawnił, że Tesla buduje własne lawety, aby sprawniej dostarczać auta do klientów, informuje Reuters.

Niedawno szef Tesli przyznał, że amerykański producent aut elektrycznych po etapie „piekła produkcyjnego” przeszedł do etapu „piekła logistycznego” i boryka się z problemem odpowiednio szybkiej i sprawnej dostawy aut do klientów. W poniedziałek, odpowiadając na Twitterze zirytowanemu klientowi, Musk przyznał, że Tesla ma kłopoty z powodu skrajnego niedoboru lawet do przewozu aut.

Zobacz więcej

Elon Musk

Bloomberg

- Zaczęliśmy budować własne lawety w ten weekend aby złagodzić obciążenie – napisał szef Tesli.

Kilka dni temu media informowały, że dostarczaniem aut do klientów zajął się osobiście Kimbal Musk, młodszy brat Elona, zawodowo prowadzący restaurację.

- Obecnie to na czym się skupiamy, to dostawy. Wiem, że media lubią mówić o innych rzeczach, ale mamy mnóstwo samochodów do dostarczenia – powiedział w wywiadzie.

Ujawnił, że osobiście dostarczał auto model 3 z centrum dystrybucyjnego Tesli na Brooklynie. Planował pomagać także po powrocie do domu w Denver.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane