Tesla chce zmniejszyć zatrudnienie

opublikowano: 12-06-2018, 20:35

Koncern Tesla, znany producent samochodów elektrycznych planuje zmniejszyć zatrudnienie. W grę wchodzić ma – jak donosi agencja Bloomberg - redukcja około 9 proc. miejsc pracy w całej firmie. Mówi się o ponad 3 tys. zatrudnionych.

Restrukturyzacja zatrudnienia – zdanie źródeł na jakie powołuje się agencja – ma nie mieć wpływu na realizację zakładanych celów produkcyjnych odnośnie Modelu 3 w nadchodzących miesiącach. 

Zobacz więcej

Tesla model 3

Fot. twitter.com/elonmusk

Przed kilkoma dniami Elon Musk, założyciel i szef spółki deklarował, że „całkowicie prawdopodobne” jest tworzenie 5000 sztuk pojazdów Model 3 tygodniowo do końca czerwca, ponieważ już teraz linie produkcyjne firmy osiągają zdolność do wyprodukowania 3500 pojazdów w ciągu tygodnia.

Prawie wszyscy pracownicy,. którzy mają być zwolnieni są pracownikami najemnym, a redukcje nie mają dotyczyć współpracowników produkcyjnych, wynika z wewnętrznego komunikatu Muska. Napisał on ponadto, że „szybki rozwój Tesli w ostatnich latach przyczynił się do "powielania ról" i tworzenia miejsc pracy, których firma nie mogła już dłużej uzasadnić”.

Na koniec 2017 r. Tesla zatrudniała ponad 37 tys. pracowników. 

Tesla nie wypracowała jeszcze rocznego zysku od założenia spółki przed niemal 15-toma laty. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Tesla chce zmniejszyć zatrudnienie