Tesla domaga się przywrócenia wyższych kar za nadmierną emisję

ARŻ, Reuters
opublikowano: 24-03-2021, 17:31
Obserwuj w MójPB:

Tesla naciska na amerykański sąd apelacyjny, aby natychmiast przywrócił regulację z czasów prezydentury Baracka Obamy, która ponad dwukrotnie zwiększała kary dla producentów samochodów niespełniających wymagań dotyczących emisji spalin, pisze Reuters.

Administracja Donalda Trumpa 14 stycznia opóźniła rozpoczęcie wdrażania wyższych kar do roku modelowego 2022.

Chociaż prezydent Joe Biden popiera ostrzejsze standardy dotyczące emisji spalin, sprzeciwia się żądaniu Tesli o natychmiastowe postępowanie sądowe. Jego administracja argumentuje, że National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) jest w trakcie analizy działań Trumpa w tej sprawie. Przegląd ma zakończyć się za sześć miesięcy.

Tesla po raz pierwszy zwróciła się do sądu apelacyjnego o podjęcie działań 4 marca. Stwierdziła wówczas, że „skandaliczne i nieuzasadnione działanie administracji Trumpa“ wyrządza jej natychmiastową i nieodwracalną szkodę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane