Tesla dostarczyła rekordową ilość aut

opublikowano: 03-10-2019, 07:42

Tesla dostarczyła w minionym kwartale 97 tys. samochodów elektrycznych z czego 79,6 tys. to auta model 3, pisze The New York Times.

Tesla model 3
Zobacz więcej

Tesla model 3 fot. Bloomberg

Dostawy wzrosły w minionym kwartale o 2 proc. w porównaniu z poprzednim. Produkcja sięgnęła w tym samym okresie 96.155 aut co oznacza wzrost o 10 proc. Osiągnięte wyniki wskazują, że Tesla ma szansę zrealizować roczną prognozę. Jak dotąd spółka dostarczyła 255 tys. aut. Aby osiągnąć prognozowane 360 tys. musiałaby sprzedać w czwartym kwartale trochę ponad 100 tys. aut. Tesla poinformowała, że zanotowała rekordowa liczbę zamówień netto w minionym kwartale. Analitycy są jednak sceptyczni czy uda się jej wypracować zysk w tym roku. Nie udało się jej to jeszcze nigdy od powstania w 2003 roku.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, nyt.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy