Tesla padła ofiarą wojny handlowej

opublikowano: 10-07-2018, 13:18

Spór handlowy pomiędzy USA i Chinami uderzył w Teslę. Amerykański producent e-aut podniósł ceny w Chinach o 20 proc. co oznacza, że będą one o blisko 20 tys. EUR droższe, informuje agencja Reuters.

Kilka dni po wprowadzeniu nowych ceł w USA i Chinach cena na model x i model s wzrosła w Chinach o 20 proc. Zaledwie w maju Tesla rozpoczęła cięcia cen na swoje auta w Chinach, które są dla firmy jednym z najważniejszych rynków zagranicznych.

- Podwyżki cen będą wywierać presję na sprzedaż, jednak Tesla nie jest w stanie w całości absorbować wyższych kosztów wynikających z podwyżki ceł – powiedział Efraim Levy analityk CFRA.

Eksperci liczą się z tym, że kolejne koncerny motoryzacyjne importujące auta z USA będą podnosić ceny lub zaczną przenosić produkcję do Chin.

Dla Tesli Chiny są ważnym rynkiem, ponieważ Republika Ludowa chce znacznie zwiększyć mobilność elektryczną ze względu na silne zanieczyszczenie powietrza.

Chiński biznes stanowił około 17 proc. całkowitej sprzedaży w zeszłym roku. Tesla dostarczył do Chin ponad 15 000 pojazdów i planuje budowę fabryki w Szanghaju. Jak informuje Bloomberg, prezes Tesli Elon Musk we wtorek będzie w Szanghaju, a następnie ma odwiedzić Pekin. Rzeczniczka Tesli nie chce komentować doniesień agencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Tesla padła ofiarą wojny handlowej