Tesla planuje produkcję 500 tys. aut rocznie w Chinach

opublikowano: 10-07-2018, 14:31

Tesla zamierza stworzyć fabrykę w Chinach, która produkowałaby rocznie 500 tys. samochodów, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Informatorzy agencji powiedzieli, że wkrótce zostanie podpisany list intencyjny z partnerami z Szanghaju. Bloomberg pisał, że do miasta udał się szef spółki, Elon Musk.

Tesla Model S P85D
Zobacz więcej

Tesla Model S P85D Bloomberg

Tesla od ponad roku zabiega o stworzenie fabryki w Chinach. Byłby to największy krok dokonany przez największego na świecie producenta aut elektrycznych, którego jedyny zakład znajduje się we Fremont w Kalifornii.

Po ruszeniu naprzód w sprawie fabryki w Chinach Tesla ma do końca tego roku ogłosić stworzenie zakładu w Europie.

W ubiegłym roku Tesla sprzedała w Chinach 14.779 samochodów. Daje jej to 3 proc. udziału w segmencie aut elektrycznych. W tym roku może być trudno o poprawę wyniku, bo spółka Elona Muska musiała podwyższyć ceny aut w Chinach po wprowadzeniu ceł odwetowych przez Pekin w reakcji na opodatkowanie przez USA chińskiego importu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Tesla planuje produkcję 500 tys. aut rocznie w Chinach