Tesla pracuje nad największym akumulatorem na świecie

opublikowano: 02-07-2018, 08:19

Tesla pracuje nad projektem systemu gromadzenia energii elektrycznej jeszcze większym niż stworzony przez spółkę w Australii, donosi Interesting Engineering.

Spółka Elona Muska współpracuje przy projekcie z PG&E (Pacific Gas & Electric Company), jedną z największych firm energetycznych w USA. Celem jest stworzenie w Kalifornii systemu akumulatorów zapewniającego 1,1 GWh energii.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

PG&E przedstawiło CPUC, stanowej komisji zajmującej się segmentem użyteczności publicznej, projekty czterech systemów gromadzenia energii. Trzy należą do tzw. stron trzecich. Czwarty to projekt PG&E akumulatorów litowo-jonowych o łącznej mocy 182,5 MW, która ma być zapewniona na okres 4 godzin. Akumulatory ma dostarczyć Tesla. PG&E może zwiększyć wydajność systemu aby udostępniać energię przez 6 godzin, co oznacza 1,1 GWh. JB Straubel, dyrektor Tesli ds. technologii mówił niedawno, że spółka pracuje nad projektem o tej wydajności, która jak podkreślił, „bez wątpienia ma już znaczenie”.

System zbudowany przez Teslę w Australii, zapewniający energię w okresie słabszej produkcji przez instalacje wiatrowe, miał wydajność 129 MWh.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, interestingengineering.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Tesla pracuje nad największym akumulatorem na świecie