Tesla razem z AMD zbuduje procesor dla AI

DI, PAP
opublikowano: 23-09-2017, 13:17

Tesla we współpracy z AMD zbuduje procesor obsługujący sztuczną inteligencję, przeznaczony dla pojazdów autonomicznych.

Tesla na ulicy w Oslo
Zobacz więcej

Tesla na ulicy w Oslo Bloomberg

Tesla otrzymała już wzory pierwszych implementacji, a procesor wchodzi w fazę testów.

Według informacji podanych przez źródła CNBC ruch Tesli wpisuje się w taktykę pionowej integracji i redukcji zależności od podzespołów tworzonych przez inne firmy.

Nowy procesor, który będzie wyposażony w moduł obsługi sztucznej inteligencji, ma być rozwijany wspólnie z firmą AMD. Ma być wydajniejszy pod względem poboru zasobów energetycznych i stworzony specjalnie z myślą o w pojazdach w pełni autonomicznych, które firma Elona Muska obiecała dostarczyć na rynek w 2019 roku.

W projekcie obecni są ludzie tacy, jak Jim Keller - szef działu sprzętu i oprogramowania w firmie Autopilot. Dołączył do zespołu Tesli w 2016 roku. Przedtem pracował m.in. nad procesorami A4 i A5 w Apple. W firmie Elona Muska zarządza zespołem ponad 50 osób, wśród których można znaleźć kilku weteranów z AMD - podają źródła CNBC.

AMD odmówiło komentarzy w sprawie, a akcje firmy na giełdzie wzrosły po doniesieniach medialnych o ponad 5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu