Tesla sprzedała rekordową liczbę pojazdów wyprodukowanych w Chinach

PM, Reuters
opublikowano: 11-01-2022, 13:21

W grudniu amerykański producent pojazdów elektrycznych sprzedał 70847 aut wyprodukowanych w Chinach. Stanowi to najwyższy miesięczny wskaźnik od czasu rozpoczęcia produkcji w Szanghaju w 2019 roku.

David Paul Morris

Grudniowa sprzedaż Tesli była prawie trzykrotnie wyższa niż kwota osiągnięta w tym samym miesiącu ubiegłego roku i o 34 proc. niż sprzedaż listopadowa.

Z obliczeń Reutersa opublikowanych na podstawie danych CPCA wynika, że całkowita sprzedaż samochodów Tesli wyprodukowanych w Chinach za ubiegły rok wyniosła co najmniej 473078 sztuk. Stanowi to około połowę z 936 tys. pojazdów, które amerykański producent samochodów dostarczył globalnie w zeszłym roku.

Fabryka Tesli w Szanghaju, która zaczęła dostarczać pojazdy pod koniec 2019 roku, produkuje elektryczne sedany Model 3 i pojazdy sportowo-użytkowe Model Y na rynki krajowe i międzynarodowe, w tym Niemcy i Japonię.

CPCA poinformował, że sprzedaż samochodów osobowych w grudniu w Chinach wyniosła 2,14 mln, co oznacza spadek rok do roku o 7,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane