Tesla tanieje o 5 proc. po zwrocie w sprawie wyjścia z giełdy

opublikowano: 27-08-2018, 11:10

Notowanie we Frankfurcie kwity depozytowe Tesli tanieją o 5 proc. po tym jak Elon Musk niespodziewanie ogłosił, że nie planuje już wycofania spółki z giełdy, pisze Reuters.

W piątek Elon Musk, prezes i twórca Tesli niespodziewanie ogłosił, że rezygnuje z planów wycofania spółki z giełdy, o czym równie niespodziewanie informował 7 sierpnia. Wówczas sygnalizował, że akcje spółki mogłyby zostać wykupione po 420 USD, a także że ma zapewnione finansowanie takiej transakcji. Po krótkiej euforii wywołanej deklaracją Muska rynek zaczął sceptyczniej podchodzić do jego planów. Pojawiły się także wątpliwości co do realności propozycji miliardera. W piątek Musk ogłosił, że po konsultacji z Goldman Sachs i Morgan Stanley zdecydował o pozostawieniu spółki na giełdzie.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Akcje Tesli w piątek na zamknięciu sesji w USA notowano po 322,82 USD i drożały o 0,85 proc. W poniedziałek na giełdzie we Frankfurcie kwity depozytowe Tesli notowano najniżej po 261,92 EUR. Obecnie tanieją o 5 proc. do 262,98 EUR (305,57 USD).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu