Tesla wprowadziła do sprzedaży tańszą wersję modelu 3

opublikowano: 19-10-2018, 14:53

Od czwartku można kupować teslę model 3 w wersji, która kosztuje 45 tys. USD, donosi Reuters.

Choć Tesla zapowiadała, że model 3 będzie kosztował nawet 35 tys. USD, to dotychczas produkowała aut tylko w wersji wyposażenia gdzie cena startowa zaczynała się od 49 tys. USD. Obecnie oferowane tańsze auto z tylnym napędem jest wyposażone w akumulator średniego zasięgu, pozwalający przejechać 260 mil (418 km) na jednym ładowaniu, czyli 50 mil mniej niż droższy model.

Tesla model 3
Zobacz więcej

Tesla model 3 fot. Bloomberg

Tesla deklaruje, że okres oczekiwania na dostawę tańszej wersji modelu 3 wynosi 6 do 10 tygodni. Klienci, którzy zdecydują się kupić auto do końca roku będą mogli skorzystać z ulgi podatkowej wynoszącej 7,5 tys. USD. Od 1 stycznia przyszłego roku będzie ona niższa o połowę.

Nie wiadomo kiedy Tesla rozpocznie produkcję auta w najtańszej wersji. Poinformowała tylko, że z pewnością nie stanie się to w tym roku. Analitycy uważają, że wprowadzenie do oferty modelu 3 o średniej cenie ma skusić tych, którzy czekają na wprowadzenie do sprzedaży auta w najtańszej wersji. Tesla ma zamówienia na 400 tys. aut model 3, ale nie wiadomo ile z nich jest na najtańszą wersję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu